Svetlobna gverila 2019: Meje

16. maj–15. junij 2019, Ljubljana (različne lokacije)
dokumentarni video

avtorja: Borut Bučinel, Boštjan Božič Boško
montaža: Boštjan Božič Boško
zvok: François Donatelo

 

SODELUJOČI

umetniki: kolektiv Stran 22, Golnaz Behrouznia & François Donato (IR/FR), Surreal Visuals (NL), Boštjan Drinovec & vj MESEC, Borut Bučinel & Borut Cajnko & Marko A. Kovačič & Jaka Kušar Jež & Miha Zupan, Tina Drčar, Neža Jurman, Gašper Milkovič Biloslav & Mitja Cerkvenik & Marko Turkuš & Marko Vivoda, Franc Solina & Enej Guček Puhar, Luka Savić, RaumZeitPiraten (DE), Andrej Štular, Nonument Group, Meta Grgurevič & Jaša;

udeleženci delavnice Laboratorija Svetlobne gverile: Marko Batista, Lavoslava Benčić, Matej Bizovičar, Doroteja Erhatič, Tonja Gašperlin, Janez Grošelj, Neža Jurman, Kristina Kokalj, Miro Križman, Marko A. Kovačič, Denis Mavrič in Teja Tegelj;

dijaki in dijakinje: Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana: Ema Ajster, Nika Erjavec, Ana Ferjanc, Delvin Flisek, Tina Jerman, Anja Kokalj, Val Mohorčič Krapež, Brina Krišelj, Živa Miklavčič, Nika Oblak, Dora Plantarič, Hana Polak, Lina Poženel, Klara Rus, Nika Verbe, Minea Vrabl, Andreja Vidmar in Tonja Žagar;

študentke in študenti: Akademija za likovno umetnost in oblikovanje – unikatno oblikovanje, video in novi mediji: Maruša Mazej, Darko Osterc, Zala Zagoršek in Simona Žiher; Fakulteta za računalništvo in informatiko: Živa Škof in Žiga Trontelj; Fakulteta za arhitekturo: Tamara Hostnik, Marjeta Javornik, Nina Jedlovčnik, Rabih Koussa, Iza Krampl in Marco Scremlin; Fakulteta za elektrotehniko: Matija Čeligoj in Barbara Škrlj; Naravoslovnotehniška fakulteta – katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil: Lovro Ivančić, Nina Glavič, Katja Brenčič, Urška Medved, Neža Cigale, Rebeka Pajek, Borjan Litovski, Vanesa Mohorič, Sebnem Basaran, Maria De Lamo Planelles, Andrea Maria Cámara, Ina Nathalie Bölsing, Žiga Brezovnik, Kaja Čufer, Tajda Dražić, Katarina Ekart, Maja Gazvoda, Zorica Gjorgievska, Neja Hladnik, Špela Hudobivnik, Anja Jaklin, Tia Krašovec, Žana Križanič, Ela Lesar, Rebeka Mamić, Nuša Merše, Katarina Miljković, Lara Mrzelj Lukač, Katarina Ostojič Sedonja, Ajla Pilipović, Jaka Podgoršek, Ivi Primožič, Maša Škarabot, Sara Šmid in Teja Šter;

predšolski in osnovnošolski otroci, ki sodelujejo v programu 4. LIKFesta.

STANOVALCI Doma starejših občanov Fužine, člani Centra aktivnosti Fužine (CAF) – središče druženja in aktivnosti za starejše, prebivalci & prebivalke Fužin

mentorji: Nika Oblak & Damijan Kracina, Tilen Sepič & Luka Frelih, prof. dr. Franc Solina & doc. mag. Boštjan Drinovec & doc. dr. Petja Grafenauer, Staš Vrenko & Ivana Osećanski Despić, doc. dr. Tomaž Novljan & doc. dr. Matej B. Kobav, doc. mag. Katja Burger Kovič & asist. mag. Arijana Gadžijev & prof. Marija Jenko

FESTIVALSKI KOLOFON

PRODUKCIJA: Strip Core/Forum Ljubljana

KOPRODUKCIJA: Muzej in galerije mesta Ljubljana (MGML); Društvo Ljudmila, laboratorij za znanost in umetnost; RogLab/MGML; ZRC SAZU in SAZU; Cankarjev dom; Galerija Alkatraz/KUD Mreža; KUD MoTA; KID Pina; Pionirski dom – Center za kulturo mladih; Muzej za arhitekturo in oblikovanje (MAO); Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana (SŠOF); Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO); Fakulteta za računalništvo in informatiko (FRI); Fakulteta za arhitekturo (FA); Fakulteta za elektrotehniko (FE) in Naravoslovnotehniška fakulteta (NTF)

SOFINANCERJI: Ministrstvo za kulturo RS, MOL – Oddelek za kulturo, Turizem Ljubljana, Francoski inštitut v Sloveniji, Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

SPONZORJI: Radio Študent, Elektro Ljubljana, podjetje za distribucijo električne energije, d. d.; Javna razsvetljava, d. d.; Riwal, d. o. o.; IB-program, d. o. o.; Grosmetal, d. o. o.; picerija Foculus in picerija Parma, Garage Cube, Madmapper, DPG, B&B Hotels, Benko-tehna, d. o. o.

POSEBNE ZAHVALE: stanovalci Križevniške ulice 2, Četrtna skupnost Moste, člani Centra aktivnosti Fužine (CAF) – središče druženja in aktivnosti za starejše, stanovalci Doma starejših občanov Fužine, Cona Fužine, Društvo za razvoj skupnostnih programov za mlade, Društvo za razvoj skupnostnih programov za mlade in prebivalci & prebivalke Fužin

Programska selektorja: Katerina Mirović, Matjaž Brulc // ambasadorki: Aleksandra Stratimirović, Nika Perne // produkcija: Katja Štesl, Borut Cajnko, Aleksander Plut // kapetan tehnične divizije: Borut Cajnko // tehnična divizija: Matjaž Brulc, Borut Bučinel, Tomo Hrovat, MK, Aleksander Plut in Miha Zupan // elektro verzije: Lambda, Stanislav Zdešar, s. p. // besedila: Matjaž Brulc in podpisani avtorji // foto: DK, Borut Bučinel // prevod: Bojan Albahari // jezikovni pregled: Bojana Vajt

Search

+