Video Archives

Svetlobna Gverila 21: Resničnost, Ljubljana

SVETLOBNA GVERILA 21: Resničnost
Ljubljana, 24. 5.−19. 6. 2021

KAMERA: Borut Bučinel, Boštjan Božič
REŽIJA & MONTAŽA : Mojca Sarjaš
ZVOK: Črt Trkman Terranigma

00:23 Aleksandra Stratimirović 01:02 Urša Slemenšek, Sangara Perhaj/ALUO 01:18 Stran 22 01:36 Jera Dacar/ALUO 01:37 Brina Kavčič, Nika Šantej/ALUO 01:49 Brina Ivanetič 02:08 Robert Sochacki 02:30 Alessandro Lupi 03:22 Beam Team (Stella Ivšek & Anja Romih) & Aleš Zupanc & Črt Trkman 04:00 Lara Žagar, Valerija Intihar/ALUO 04:18 vodstvo na kolesih 04:22 Danilo Milovanović 04:43 Ajda Zupan/ALUO 04:58 Janez Grošelj 05:17 Nikola Slavevski/ALUO 05:33 Nika Erjavec 05:44 Stran 22 06:06 Tina Drčar 06:54 Natan Esku 07:27 Nikola Slavevski/ALUO 07:41 Luka Murovec 07:55 Tilen Sepič 08:27 Janez Škrlec/ALUO 08:44 Neža Knez (knnz) & Anže Mrak, Tijana Mijušković & Lina Steiner/Laboratorij Svetlobne gverile 09:40 Marko Batista 09:53 Vita Osojnik: Začasno zadržana telesa 10:17 Tilen Sepič 10:39 Srednja šola za oblikovanje in fotografijo 10:50 Urša Rahne/ALUO 11:13 Ema Kobal/ALUO 11:28 NTF – Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil 11:37 NTF – Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil 11:48 Pionirski dom & šole

FESTIVALSKI KOLOFON

SODELUJOČI AVTORJI PARTICIPATING: Robert Sochacki, Alessandro Lupi, Beam Team & Aleš Zupanc & Črt Trkman, Janez Grošelj, Brina Ivanetič, Aleksandra Stratimirović, Danilo Milovanović, Tina Drčar, Natan Esku, Tilen Sepič, Luka Murovec, Stran22, Nika Erjavec, Marko Batista

UDELEŽENCI LABORATORIJA SVETLOBNE GVERILE: Andreja Benedejčič in Špela Jenšterle, Neža Knez in Anže Mrak, Tijana Mijušković in Lina Steiner, Celeste Sanja Smareglia in Jure Sulič, Zala Klančnik, Žiga Pavlovič in Črtomir Just

SREDNJA ŠOLA ZA OBLIKOVANJE IN FOTOGRAFIJO LJUBLJANA (SŠOF Ljubljana): Anea Abdić, Tinkara Bajrič, Altina Beganović, Irena Čepon, Amalija Černe, Zara Čotar, Jure Hüll, Aleksandra Tisa Jelinčič Plemeniti, Eva Lazar, Zoja Makovec, Maruša Milharčič, Lara Muck, Zala Polovšak, Corinna Šturm, Nela Zajec Genorio in Ana Žele

ŠTUDENTI: ALUO: Urša Slemenšek, Sangara Perhaj, Lara Žagar, Valerija Intihar, Ajda Zupan, Urša Rahne, Nikola Slavevski, Ema Kobal, Janez Škrlec, Jera Dacar, Brina Kavčič in Nika Šantej; NTF – Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil: Brina Bratož, Izabel Čebokelj, Kaja Čotar, Ela Rozina, Laura Sánchez Montes in Gabrijela Lara Zlatnar, Maria Hernández Garcia, Marika Gönc, Gašpar Marinič, Zoja Muhič in Maja Zupanc

 MENTORJI: Žiga Pavlovič, Črtomir Just, izr. prof. Sašo Sedlaček, Janez Grošelj, doc. Boštjan Drinovec, Damijan Kracina, doc. mag. Katja Burger Kovič, prof. Marija Jenko, Nina Koželj, Boris Beja

PIONIRSKI DOM & OSNOVNE ŠOLE IN VRTCI Mestne občine Ljubljana

PRODUKCIJA: Strip Core/Forum Ljubljana

KOPRODUKCIJA: Muzej in galerije mesta Ljubljana (MGML), Društvo Ljudmila – laboratorij za znanost in umetnost, Konzorcij osmo/za, PiNA in konzorcij RUK, UL Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO); Plesni Teater Ljubljana, ZRC SAZU, Naravoslovnotehniška fakulteta Ljubljana, Mala galerija Banke Slovenije, Društvo slovenskih pisateljev, Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana (SŠOF), Pionirski dom, Festival Ljubljana, Festival Bobri, KUD Channel Zero, Španski borci, Ana Desetnica, Gledališče Glej

SOFINANCERJI: Ministrstvo za kulturo RS, MOL – Oddelek za kulturo

SPONZORJI: Elektro Ljubljana, podjetje za distribucijo električne energije, d. d.; Javna razsvetljava, d. d.; Riwal, d. o. o.; Radio Študent, Mladina d. d., Madmapper/Garage Cube, DPG, Društvo rečnih kapitanov, picerija Foculus, picerija Parma

KURATORJA: Katerina Mirović, Marko Vivoda // produkcija: Nika Perne, ITD group // ambasadorka ambassador: Aleksandra Stratimirović // vodstva guiding tours: Neža Istenič, Nika Perne, dr. Skavčenko // kapetan tehnične divizije : Borut Cajnko // tehnična divizija: Luka Bernetič, Matjaž Brulc, Borut Bučinel, Luka Curk, Tomo Hrovat, Marko Kociper, Anže Kreč, Rok Pahor, Hanna Schnell, Miha Zupan // elektro verzije electro versions: Lambda, Stanislav Zdešar, s. p., Janez Grošelj // besedila texts: Matjaž Brulc & artists // jezikovni pregled proof-reading: Ana Bogataj // prevod translations: Bojan Albahari // foto photo: DK, Borut Bučinel // video: Borut Bučinel, Boštjan Božič, Mojca Sarjaš

Svetlobna Gverila: 5 elementov, Ljubljana

Svetlobna Gverila: 5 elementov
Ljubljana, 15. 6.−11. 7. 2020

dokumentarni vdeo

00:00 POSTAVLJANJE 01:39 Galerija Vžigalica under construction 01:41 KORONIČNO NEODPRTJE 02:04 PTL/U[KREP] – plesne intervencije 02:20 Boštjan Čadež & Tatiana Kocmur: Kvintesenca 03:03 Tadej Droljc: Luknja 03:26 Kristina Kokalj: In zdaj jo pijem 03:42 Marko A. Kovačič: ‘Peti’ element  04:07 Matej Bizovičar: Jasli 04:31 NTF, Fakulteta za strojništvo, Fakulteta za dizajn ZAG & Robotina: Presejanje svetlobe 04:46 Stran 22 – KK: Dendrofilija 05:05 ALUO: Podzemlje 2.0 05:41 Leon Vidmar & Marko Čeh: Seizmološko modificiran objekt 06:04 Martin Bricelj Baraga: Lumitronome 06:25 Circus Lumineszenz: It’s Raining Light 06:36 name:: SOS_SMS 07:08 SŠOF Ljubljana: 5 na 3 07:36 ALUO: Minljivost brezčasnosti, Karantenija 07:55 Andrej Štular & ALUO: Trenutek 08:20 Lovro Ivančić: Notranja zunanjost 08:35 Doroteja Erhatič: Pre-pih 08:57 Aleksandra Stratimirović: Underworld 09:27 Laboratorij Svetlobne gverile: Platonova telesa 10:03 Janez Grošelj: Valoskop 10:23 Nicolas Bernier: Frequencies (Light Quanta)

SODELUJOČI UMETNIKI: Nicolas Bernier, Kristina Kokalj, Tadej Droljc, Boštjan Čadež & Tatiana Kocmur, Leon Vidmar, Marko Čeh, Janez Grošelj, Stran 22 – KK, Martin Bricelj Baraga, Doroteja Erhatič, Andrej Štular, Marko A. Kovačič, Circus Lumineszenz, Aleksandra Stratimirović, Matej Bizovičar, Lovro Ivančić, name:
UDELEŽENCI LABORATORIJA SVETLOBNE GVERILE: Mark Caserman, Bernarda Conič, Neža Knez, Miro Križman, Taja Štembergar, Tina Šulc, Lea Topolovec in GLASBENI DODATEK: Mladi Raziskovalci III. — Tobija Hudnik
DIJAKI Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana: Balažic Jan Luka, Maja Brus, Ana Cimerman, Karin Dobovšek, Filip Feist, Ana Jeretina, Anej Mihael Koželj, Ana Kremesec Mrkalj, Viktorija Kvas, Luka Lap, Melissa Matjaš, Lana Mitič, Oskar Modrijan, Val Mohorčič Krapež, Nika Oblak, Nejc Ovnik, Tinkara Pavlič, Hana Polak, Jernej Rihtaršič, Klara Rus, Maj Skok, Olga Sopilniak, Lovro Tomšič, Klara Valter, Nika Verbe, Nejc Završnik, Simon Zec
ŠTUDENTI: ALUO: Anastasia Krivolapova in Ana Ščuka; Urška Slemenšek, Urša Rahne; avtorska skupina Bantur: Amadea Ris, Tamara Mihalič, Božidar Sekulić, Urban Klinkon, Rok Roudi in Neja Berger, Ana Marija Palir, Zala Klančnik in Hana Zadnikar, Lucija Klauž, Nina Munih, Karin Vrbek; NTF−Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil: Karmen Hočevar, Sara Maganja, Fakulteta za strojništvo: Jan Rugelj, Fakulteta za dizajn: Sara Čuden, Ema Kregar
MENTORJI: doc. Boštjan Drinovec, izr. Prof. Sašo Sedlaček, Damijan Kracina, Marko Vivoda, Janez Grošelj, dr. Marjan Jenko, dr. Tomaž Požrl in Marija Jenko, dr. Mateja Golež in mag. Dušan Janjič, BEAM TEAM (5237 – Stella Ivšek & SMECH – Anja Romih), Aleš Zupanc
STROKOVNI SODELAVCI: dr. Peter Zobec, Jan Rugelj, doc. dr. Marjan Jenko, prof. Marija Jenko, Miha Zupan, Aleš Jaklič

PRODUKCIJA: Strip Core/Forum Ljubljana;
KOPRODUKCIJA: Muzej in galerije mesta Ljubljana (MGML); Društvo Ljudmila; Projekt Atol, Konzorcij osmo/za, Plesni Teater Ljubljana, Zavod Bunker, ZRC SAZU; Galerija Alkatraz/KUD Mreža; KID Pina; Združenje Koda Modro, Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana (SŠOF); Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO); Naravoslovnotehniška fakulteta (NTF), Fakulteta za strojništvo (FS), Fakulteta za dizajn (FD), Zavod .abeceda, Kino Šiška, Festival Ljubljana, Španski borci, Ana Desetnica, Gledališče Glej;
SOFINANCERJI: Ministrstvo za kulturo RS, MOL–Oddelek za kulturo, Turizem Ljubljana, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport Republike Slovenije; Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije; Evropski socialni sklad, Avstrijski kulturni forum, program Sosedski dialog;
SPONZORJI: Elektro Ljubljana, d. d.; Javna razsvetljava, d. d.; Riwal, d. o. o.; Radio Študent, Mladina d. d., Madmapper/Garage Cube, DPG, B&B Hotels, Makalonca bar, Parada lifestyle store, Društvo rečnih kapitanov, picerija Foculus, picerija Parma;
POSEBNA ZAHVALA: Križevniška ulica 2 residents, Janko Rožič, u.d.i.a., Franci Krevh, akad. glasb., Mirko Križaj, u.d.i.g., Art Hotel;

KURATORJA: Katerina Mirović, Marko Vivoda,
AMBASADORKI: Aleksandra Stratimirović, Nika Perne,
VODSTVA: Katja Štesl, dr. Skavčenko
KAPITAN TEHNIČNE DIVIZIJE: Borut Cajnko,
TEHNIČNA DIVIZIJA: Borut Bučinel, Matjaž Brulc, Luka Curk, Tomo Hrovat, Marko Kociper, Anže Kreč, Grega Mohorčič, Aleksander Plut, Miha Zupan,
ELEKTROVERZIJE: Lambda, Stanislav Zdešar, s. p., Janez Grošelj, dr. doc. Aleš Jaklič,
BESEDILA: Matjaž Brulc and signed artists,
FOTOGRAFIJE: DK, Borut Bučinel,
VIDEO: Borut Bučinel, Boštjan Božič,
PREVODI: Bojan Albahari

Platonova telesa (celovečerec)

00:0000:30 : Miroki’i, BEAM TEAM, knnz, TinyaVisuals
00:3001:00 : 08080, BEAM TEAM, knnz, TinyaVisuals
01:0001:30 : NITZ, cute agression, Mark Caserman, Nibera
01:3002:00 : TERRANIGMA, cute agression, Mark Caserman, Nibera

Avdio-vizualni performans v industrijskem okolju Stare mestne elektrarne v Ljubljani je osredotočen okoli objekta – ikozaedra, ki povzema obliko in simboliko enega od petih platonskih teles. Izvorno je bil projekt “Platonova telesa” razvit kot interaktivna AV instalacija za festival Svetlobna gverila, zdaj pa se predstavlja v obliki performansa. Celotna površina ikozaedra tako postane neprekinjena celota, v kateri se združujejo projekcije treh videastov. Njihovo gonilo je zvok oziroma glasbeni output nastopajočih glasbenikov. Elemente luči, ki razsvetljujejo stičišča projekcijskih površin, moderira četrti vizualni umetnik, ki z vizualnimi triggerji (prožilci) narekuje barvo projekcij in ponazarja glasbeni tempo. Elementi za performans so nastali v okviru srečanj skupnosti vizualcev in glasbenikov tekom Laboratorija Svetlobne gverile, ki je potekal v koprodukciji Društva Ljudmila, laboratorija za znanost in umetnost in Strip Core/Forum Ljubljana.

Koncept, razvoj instalacije in umetniško vodenje: Stella Ivšek, Anja Romih
Razvoj LED elektronike in programiranje: Aleš Zupanc
Vizualni umetniki: Mark Caserman, Bernarda Conič (Nibera), Stella Ivšek (BEAM TEAM), Neža Knez (knnz), Anja Romih (BEAM TEAM), Taja Štembergar (cute agression), Tina Šulc Resnik (TinyarVisuals)
Glasbeniki: Jure Anžiček, Luka Seliškar (08080), Miro Križman (Miroki’i), Črt Trkman (Terranigma), Tine Vrabič (Nitz)
Video produkcija: Adam Mulalić, Tadej Bavdek Montaža videa: Anja Romih, Stella IvšekLaboratorij Svetlobne gverile: Platonova telesa
Zvočna tehnika in postprodukcija: Črt Trkman
Zahvale: Luka Frelih, MB Grip

Produkcija: Ljudmila, laboratorij za znanost in umetnost & Svetlobna gverila / Forum Ljubljana
Koprodukcija: Zavod Bunker, Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

Projekt so podprli Ministrstvo za kulturo, Mestna občina Ljubljana – oddelek za kulturo, JSKD in Ministrstvo za javno upravo.
Projekt je del mreže EASTN-DC, ki je sofinancirana s strani Evropske Unije, program Ustvarjalna Evropa.

 

Laboratorij Svetlobne gverile: Platonova telesa

Proces izdelave instalacije Platonova telesa, ki so ga v sklopu Laboratorija Svetlobne gverile letos vodili Stella Ivšek, Anja Romih (BEAM TEAM)  in Aleš Zupanc. Laboratorij je potekal v prostorih konzorcija Osmo/za in društva Ljudmila. Instalacijo si lahko do izteka festivala ogledate v atriju Mestni trg 10!

Udeleženci Laboratorija: Bernarda Conič, Mark Caserman, Neža Knez, Miro Križman, Taja Štembergar, Tina Šulc.

Kamera/video edit: Stella Ivšek (5237)

sponzor: MadMapper / GarageCube

Svetlobna gverila 2019: Meje

16. maj–15. junij 2019, Ljubljana (različne lokacije)
dokumentarni video

avtorja: Borut Bučinel, Boštjan Božič Boško
montaža: Boštjan Božič Boško
zvok: François Donato

 

SODELUJOČI

umetniki: kolektiv Stran 22, Golnaz Behrouznia & François Donato (IR/FR), Surreal Visuals (NL), Boštjan Drinovec & vj MESEC, Borut Bučinel & Borut Cajnko & Marko A. Kovačič & Jaka Kušar Jež & Miha Zupan, Tina Drčar, Neža Jurman, Gašper Milkovič Biloslav & Mitja Cerkvenik & Marko Turkuš & Marko Vivoda, Franc Solina & Enej Guček Puhar, Luka Savić, RaumZeitPiraten (DE), Andrej Štular, Nonument Group, Meta Grgurevič & Jaša;

udeleženci delavnice Laboratorija Svetlobne gverile: Marko Batista, Lavoslava Benčić, Matej Bizovičar, Doroteja Erhatič, Tonja Gašperlin, Janez Grošelj, Neža Jurman, Kristina Kokalj, Miro Križman, Marko A. Kovačič, Denis Mavrič in Teja Tegelj;

dijaki in dijakinje: Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana: Ema Ajster, Nika Erjavec, Ana Ferjanc, Delvin Flisek, Tina Jerman, Anja Kokalj, Val Mohorčič Krapež, Brina Krišelj, Živa Miklavčič, Nika Oblak, Dora Plantarič, Hana Polak, Lina Poženel, Klara Rus, Nika Verbe, Minea Vrabl, Andreja Vidmar in Tonja Žagar;

študentke in študenti: Akademija za likovno umetnost in oblikovanje – unikatno oblikovanje, video in novi mediji: Maruša Mazej, Darko Osterc, Zala Zagoršek in Simona Žiher; Fakulteta za računalništvo in informatiko: Živa Škof in Žiga Trontelj; Fakulteta za arhitekturo: Tamara Hostnik, Marjeta Javornik, Nina Jedlovčnik, Rabih Koussa, Iza Krampl in Marco Scremlin; Fakulteta za elektrotehniko: Matija Čeligoj in Barbara Škrlj; Naravoslovnotehniška fakulteta – katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil: Lovro Ivančić, Nina Glavič, Katja Brenčič, Urška Medved, Neža Cigale, Rebeka Pajek, Borjan Litovski, Vanesa Mohorič, Sebnem Basaran, Maria De Lamo Planelles, Andrea Maria Cámara, Ina Nathalie Bölsing, Žiga Brezovnik, Kaja Čufer, Tajda Dražić, Katarina Ekart, Maja Gazvoda, Zorica Gjorgievska, Neja Hladnik, Špela Hudobivnik, Anja Jaklin, Tia Krašovec, Žana Križanič, Ela Lesar, Rebeka Mamić, Nuša Merše, Katarina Miljković, Lara Mrzelj Lukač, Katarina Ostojič Sedonja, Ajla Pilipović, Jaka Podgoršek, Ivi Primožič, Maša Škarabot, Sara Šmid in Teja Šter;

predšolski in osnovnošolski otroci, ki sodelujejo v programu 4. LIKFesta.

STANOVALCI Doma starejših občanov Fužine, člani Centra aktivnosti Fužine (CAF) – središče druženja in aktivnosti za starejše, prebivalci & prebivalke Fužin

mentorji: Nika Oblak & Damijan Kracina, Tilen Sepič & Luka Frelih, prof. dr. Franc Solina & doc. mag. Boštjan Drinovec & doc. dr. Petja Grafenauer, Staš Vrenko & Ivana Osećanski Despić, doc. dr. Tomaž Novljan & doc. dr. Matej B. Kobav, doc. mag. Katja Burger Kovič & asist. mag. Arijana Gadžijev & prof. Marija Jenko

FESTIVALSKI KOLOFON

PRODUKCIJA: Strip Core/Forum Ljubljana

KOPRODUKCIJA: Muzej in galerije mesta Ljubljana (MGML); Društvo Ljudmila, laboratorij za znanost in umetnost; RogLab/MGML; ZRC SAZU in SAZU; Cankarjev dom; Galerija Alkatraz/KUD Mreža; KUD MoTA; KID Pina; Pionirski dom – Center za kulturo mladih; Muzej za arhitekturo in oblikovanje (MAO); Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana (SŠOF); Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO); Fakulteta za računalništvo in informatiko (FRI); Fakulteta za arhitekturo (FA); Fakulteta za elektrotehniko (FE) in Naravoslovnotehniška fakulteta (NTF)

SOFINANCERJI: Ministrstvo za kulturo RS, MOL – Oddelek za kulturo, Turizem Ljubljana, Francoski inštitut v Sloveniji, Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

SPONZORJI: Radio Študent, Elektro Ljubljana, podjetje za distribucijo električne energije, d. d.; Javna razsvetljava, d. d.; Riwal, d. o. o.; IB-program, d. o. o.; Grosmetal, d. o. o.; picerija Foculus in picerija Parma, Garage Cube, Madmapper, DPG, B&B Hotels, Benko-tehna, d. o. o.

POSEBNE ZAHVALE: stanovalci Križevniške ulice 2, Četrtna skupnost Moste, člani Centra aktivnosti Fužine (CAF) – središče druženja in aktivnosti za starejše, stanovalci Doma starejših občanov Fužine, Cona Fužine, Društvo za razvoj skupnostnih programov za mlade, Društvo za razvoj skupnostnih programov za mlade in prebivalci & prebivalke Fužin

Programska selektorja: Katerina Mirović, Matjaž Brulc // ambasadorki: Aleksandra Stratimirović, Nika Perne // produkcija: Katja Štesl, Borut Cajnko, Aleksander Plut // kapetan tehnične divizije: Borut Cajnko // tehnična divizija: Matjaž Brulc, Borut Bučinel, Tomo Hrovat, MK, Aleksander Plut in Miha Zupan // elektro verzije: Lambda, Stanislav Zdešar, s. p. // besedila: Matjaž Brulc in podpisani avtorji // foto: DK, Borut Bučinel // prevod: Bojan Albahari // jezikovni pregled: Bojana Vajt

Svetlobna gverila 2018: Barve

Svetlobna gverila 2018: Barve
Ljubljana, 11. 5.-16. 6. 2018

dokumentarni video
avtor: Borut Bučinel

00:00–00:12: ALUO – smer kiparstvo/department of sculpture: Odsotnost je (prisotna) sedanjost/The Absence is Present; fasada Palače Cukrarna, mentor: ALEN OŽBOLT, sodelujoči/students: LINN ANDERSSON FRANEK, MAJA BOJANIĆ, ROBERT BROK, DOROTEJA ERHATIČ, NIKA ERJAVEC & SANDER VAN MECHELEN; 00:1300:25, 09:08 – 09:57: ALUO – smer Video in novi mediji/Video and new media: Sladke barve/Sweet colours; pod Fabianijevim mostom ob Palači Cukrarna/under the Fabiani bridge at Cukrarna Palace, mentorji/mentors: MO:YA VISUALS & SAŠO SEDLAČEK, sodelujoči/students: NINA BAZNIK, BERNARDA CONIČ, DOMEN DIMOVSKI, TRISTAN DRAGAN, DALEA KOVAČEC, TIM KOPRIVŠEK, TIMOTEJ NADRAG, RADKA SALINSKA, JULIA SINGER, MARKO SLADIČ, LARA ŠTEFANČIČ, SANDRA VAUPOTIČ & AJDA ZUPAN, 00:26–00:53: MARKO BATISTA: Barve v gibanju / Colours in motion, ZRC SAZU, Gosposka ulica; 00:54–01:12: BILAL YILMAZ: Metulj/Butterfly, Zvezda Park; 01:13–01:32: METKA MIKULETIČ & NUŠA JURKOVIČ: Vzporedni svet / Parallel World, ploščad pri Cankarjevem domu/Cankarjev dom platform; 01:33–01:46: KURT LAURENZ THEINERT: Čarobni barvni prostor/Magical Colour Space, Trg Francoske revolucije; 01:47– 02:38: JAKA ŠIMENC & AKAŠA BOJIĆ & LUKA UMEK: Svetlobna nit/Light Thread, Križevniška Soteska; + intervencije študentov Fakultete za arhitekturo/interventions of students of faculty of Architecture, mentor: JAKA ŠIMENC, sodelujoči/students: ANDREJA BENEDEJČIČ, TINA BOŽAK, NEŽA BRANKOVIČ, MATIC HLEDE, ZALA KANC, ŽIVA KANDORFER, MATIC KOMEL, EMILIJA MESERKO in NIK ŠTRUBELJ; 02:39–03:03: A:PART: Interkonektor/Interconnector, Novi trg; 03:05–03:24: MARO AVRABOU & DIMITRI XENAKIS: GSO: Čudovito zeleno obilje/GMO: Green Marvellous Opulence, vrt pri Križevniški cerkvi/garden at Križevniška church; 03:25–03:48: BRINA IVANETIČ & EVA MLINARIČ: Hočem tvoje nehoteno/I Want Yours Unwanted, palača Cukrarna/Cukrarna Palace; 03:49 -04:05: TIM KOPRIVŠEK (ALUO): iz sklopa projekcij Sladke barve/part of Sweet Colour proejctions, pod Fabianijevim mostom/under the Fabiani bridge; 04:06 – 04:56: ANDRÉ UERBA: Burn Time/Izgoreli čas; gledališče Glej theatre; 04:57–05:21: -MARIJA JENKO: Upodobitev svetlobe/Portrayal of Light, Palača Cukrarna Palace; 05:22–05:47: MIRAN KREŠ: Z, Palača Cukrarna Palace; 05:49–06:01: MARKO BATISTA & BOŠTJAN ČADEŽ: Circus Aeronautices, Palača Cukrarna Palace; 06:02–06:20: NATAN ESKU: Plantasma, Palača Cukrarna Palace; 06:22–06:51: KEIKO MIYAZAKI: Pokopališče sanj/Dream Cemetery, Palača Cukrarna Palace; 06:52–07:20: ERIK MÁTRAI: Stožec slave/Glory Cone, Palača Cukrarna Palace; 07:20–07:33: MATEJ STUPICA: Prizma & ŽIGA PALČAR: mirr||, Palača Cukrarna Palace; 07:34–07:56: NINA ŠULIN & NATALIJA R. ČRNČEC: Sobiti/Coexsistences, Palača Cukrarna Palace; 07:57–08:11: STAŠ VRENKO: Polprevodniški stereoskop/Sterescope, Palača Cukrarna Palace; 08:12–08:38: NEŽA JURMAN: Civila Nervosus, Palača Cukrarna Palace; 08:39–08:48: ŠPELA ŠKULJ: Gozd/Woods, Palača Cukrarna Palace; 08:49–09:00: MAJA BOJANIČ & TISA NEŽA HERLEC: Približevanje/Coming Closer, Palača Cukrarna Palace; 09:01–09:07: LINA RICA: NowHere, fasada palače Cukrarna fascade; 09:08–09:57: ALUO – smer Video in novi mediji/Video and new media: Sladke barve/Sweet colours; pod Fabianijevim mostom ob Palači Cukrarna/under the Fabiani bridge at Cukrarna Palace; 09:59–10:41: KEIKO MIYAZAKI & ANDREJA DŽAKUŠIČ: Spuščanje II./Release II, Atrij ZRC; 10:42–11.00: TINA MOZETIČ: Rognik/Le Curbusier, različne lokacije/various locations; 11:01–11:40: YOKO SEYAMA: Saiyah #2, galerija Vžigalica; 11:41–11:57: ALEKSANDRA STRATIMIROVIĆ & ATHANASSIOS DANILOF: Barvni krogi/Colour Wheels, Galerija Vžigalica/Match Gallery; 11:58–12:18: MATEJ BIZOVIČAR: Ribogunci/Refufish, Soteska; 12:19–12:53: SŠOF: Drugi mi/The Other Us; Križanke, mentor: Damijan Kracina, sodelujoči/high school students: PIKA BASAJ, LUKA BLEJEC, ANŽE JAKLIN, KLARA KRACINA, ALJA MLEKUŽ, HANA POLAK, TIA SKOK in HANA ZADNIKAR; 12:54–13:08: BOŠTJAN ČADEŽ: Kolorama/Colorama, Galerija Vžigalica/Match Gallery; 13:09–13:28: YOKO SEYAMA: Melodične točke 14 – barva/Melodic Dots 14 – Colour, Galerija Vžigalica/Match Gallery; 13:29–13:35: MOJCA ZLOKARNIK: Mesto in barva/City and the Colour, Glavna tržnica, Mahrova hiša/Central Market, Mahrova house fascade.

Borut Bučinel: Svetlobna gverila 2017

11. mednarodni festival Svetlobna gverila/11th Lighting Guerrilla international festival Spomini/Memories // 17. 5. −17. 6. 2017 // LJUBLJANA Svetlobni park // 18. 9. 2017−// Ljubljana

00:03 Daan Brinkmann, René Bakker & Daniel Berio: Chalky (NL), 00:20 Ian Burns (AU/US): Pausations, 00:33 Andrej Štular (SI): Stranger, 00:35 Luka Savić (SI): Icon Modulator, 00:43 Borut Bučinel & Miha Zupan: Car-Go, 01:09 Ralf Westerhof (NL): Out of the Dark, 01:31 Borut Bučinel & Miha Zupan (SI): Car-Go, 01:39 Francesco Della Toffola & Francesco Iberto Capalozza (IT): Defragmentation of memory, 01:58 Borut Bučinel & Boštjan Božič (SI): Car Go, 02:11 Bildwerk & MO:YA Visuals (AT): Servus & Griaß Di, 02:33 Milosh (PL/FR) & Patrick Vidal (FR): Pattern #4, 02:46 Matej Andraž Vogrinčič (SI): Infatuation, 03:03 Stéphane Masson (FR): Magical Streetlight, 03:25 Akademija za likovno umetnost in oblikovanje/Academy of Fine Arts & Design (SI): Back to the future K67, 03:38 Lorenka Stropnik (SI): Watergram II, 04:00 Srednja šola za oblikovanje in fotografijo/High School of Design and Photography with Dominik Mahnic (SI): Photonic memories, 04:15 Ana Brumat & Tim Winkler (SI): Memofract, 04:23 Davor Sanvincenti (HR): Nostalgia for light/Dead constellation, 04:47 Jakub Nepraš (CZ): Fossil & Transmitter, 05:20 Vollrad Kutscher (DE): Shining role models, 05:30 Vesna Makarov/NTF (SI): Transformation, 05:38 Viktor Popović (HR): Untitled, 05:54 Jani Pirnat (SI): Just Moved In, 06:05 RogLab workshop (SI): Cabinet of wonders, 06:53 Srednja šola za oblikovanje in fotografijo/High School of Design and Photography (SI) with Laurenz Theinert (DE): Sweet Light, 05:54 Lighting Guerrilla Laboratory with Dominik Mahnič (SI): Guerrilla Projectors, 08:17 Andrej Štular (SI): Stranger, 08:21 NTF-Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil/Department of Textile and Fashion Design, Faculty of Natural Sciences and Engineering (SI): reKONsTRUction, 08:44 Faculty of Architecture (SI) @ Svetlobni park/Lighting Park, 09:13 Liza Simenc & Ursa Rupnik (SI): Medusa @ Svetlobni park/Lighting Park, 9:22 Aleksandra Stratimirovic (RS/SE): Circulation @ Svetlobni park/Lighting Park

VIDEOMONTAŽA/VIDEOEDITING: Borut Bučinel GLASBA/MUSIC: Hexenbrutal Trio

BORUT BUČINEL: SVETLOBNA GVERILA 2015

SVETLOBNA GVERILA / LIGHTING GUERRILLA 2015

VIDEO by Borut Bučinel Editing: Mojca Sarjaš Music: Kari Kola Duration: 8:45 PRODUCTION: Strip Core/Forum Ljubljana, 2015

ARTISTS: Mina Fina (0:11), Katarzyna Malejka & Joachim Sługocki (0:15), Claudia Reh (0:20), Dewi de Vree & Neja Tomšič (0:25), Aleksandra Stratimirović & Sandra Praun (0:29), Casperelectronics (0:33), OCUBO (0:39), Tilen Vipotnik, Anže Kreč, Ana Rahela Klopčič (0:54), Jan Komárek (1:05), Katja Paternoster (1:22), RaumZeitPiraten (1:36), Robyn Moody (2:00), Lenka Đorojevič, Lina Rica, Maja Burja, Staš Vrenko & Saša Spačal (2:18), Claudia Reh (2:28), Michael Bosanko (2:36), Derida Dance (2:47), Ring Ging Bling (3:07), Adrijan Praznik (3:27), Jernej Čuček Gerbec (3:33), Neža Jurman (3:39), Marko A. Kovačič (3:50), Matej Stupica (4:00), OCUBO (4:04), Andrej Štular (4:09), OCUBO (4:17), Robyn Moody (4:20), Ula Sickle & Yann Leguay (4:22), Tina Drčar (6:05), Boris Beja (4:50), Anna Berglind (5:14), Alessandro Lupi (5:22), Elena Fajt (5:44), Natan Esku (6:20), Kari Kola & the Faculty of Architecture, Faculty of Natural Sciences – Department of Textiles, Academy of Fine Arts and Design and School of Design and Photography (6:25) …

Borut Bučinel: Svetlobna gverila 2016

SVETLOBNA GVERILA / LIGHTING GUERRILLA,
Maj-junij / May-June 2016, Ljubljana, Slovenia

VIDEO: Borut Bučinel // Montaža/Editing: Borut Bučinel // Glasba/Music: Nina Hudej & NinaBelle // Poezija/Poetry: Nejc Bahor //

PRODUKCIJA/PRODUCTION: Strip Core/Forum Ljubljana

SODELUJOČI UMETNIKI IN MENTORJI/PARTICIPATING ARTISTS AND MENTORS: Fakulteta za arhitekturo (Tiffany Cvjetković, Laura Dovč, Alin Kostiov, Urška Malič, Sanja Milojevič, Aljaž Rudolf, Dušan Sekulić, Nik Solina, Martina Vitlov in Andraž Žmuc, mentor: doc. dr. arh. Tomaž Novljan) 00:09 & 01:10 & 01:39, Sophie Guyot 00:15 & 00:45, ALUO (Nika Erjavec, Deja Hauptman, Eva Janeš, Maruša Mazej, Katja Orličnik, Brina Steblovnik, Špela Šedivy) 00:16, Čarobni gozd crew (Jan Bavdek, Jaša Despotovič, Arne Furlan Štular, Kristjan Gradnik, Pia Kreže, Korina Lara Janez, Freja Mehle, Tilen Mehle, Jon Novak, Ruben Osojnik Jurečič, Val Satler in Lovro Smrekar, mentorji: David Krančan, Janez Cimerman & Tomo Per) 00:27, Boštjan Drinovec & Gregor Mesec 01:19, Urša Vidic 01:48, Tina Drčar 01:55, Natan Esku 02:08, RaumZeitPiraten 02:23, Tamar Frank 02:45 & 03:24, Marko Batista & Antonio Guillén, Isabel López de Munain & Proyecto Agua 03:31, Sabina Černič & Janez Grošelj 03:45, NTF-Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil (pH15 – Nika Batista, Katja Grčman, Ana Jazbec in Maruša Kranjc, Valerija Intihar, Katarina Kmet in Lara Žagar, mentorici/mentors: prof. Elena Fajt & prof. Marija Jenko) 03:58, Gilberto Esparza & Diego Liedo Lavaniegos 04:37, Špela Petrič & Shreyasi Kar 05:19, Otto Urpelainen & Damian Vega 05:31, André Bahna 06:02, OCUBO 06:30, SŠOF (Žan Bassanese, Nina Biščak, Julija Brudar, Urša Demšič, Tjaša Dim, Kaja Judež, Julija Rebeka Kelečevič, Veronika Lah, Naja Mlinar, Anže Mrak, Mateja Prosenik, Hana Pušljar, Anna Sangawa Hmeljak, Ana Šolar, Urška Šparemblek in Veronika Urbanc, mentorji/mentors: Damijan Kracina, Sonja Lebedinec, Saša Vitežnik) 06:46, L. Đorojević, L. Rica, M. Burja in S. Vrenko 06:54, Jan Komárek & Andrea Miltnerová 07:01, Tomaž Črnej & Nuša Ofentavšek 07:32, 07:44, 07:51, Kaja Janjić, Jernej Kapus, Sai Pan, Pair+, Abrina Vidic, Marko Lekić, Borut Cajnko, Andraž Čok Sorko & Svetlana Barbić 07:41, 07:50, 07:54, delavnica Fantastična vegetacija / Fantastic vegetation workshop (mentorici/mentors: Katja Paternoster, Petra Gosenca) 08:05, Parazite/Parasite workshop (Lara Reichmann, Blaž Šenica, Isidora Todorić, Jan Krek, Tereza Prepadnik, Janja Kosi, Hana Tavčar, Julija Brudar, Urška Šparemblek, mentorja/mentors: Katja Paternoster, Martin Podlogar), ČIPke (Andrej Zadnik, Lavoslava Benčić, Ida Hiršenfelder, Saša Spačal, Maja Novak, Linda Ogrizek, Nina Orlić, Saša Hajzler, Urška Spitzer, Nina Orlić, Saša Hajzler, Tjaša Avsec), Sanja Grcić, Ana Lazovski 08:45, Tilen Sepič 08:48, Atsara 09:39, Marko A. Kovačič 10:03, SŠOF (Žan Bassanese, Nina Biščak, Julija Brudar, Urša Demšič, Tjaša Dim, Kaja Judež, Julija Rebeka Kelečevič, Veronika Lah, Naja Mlinar, Anže Mrak, Mateja Prosenik, Hana Pušljar, Anna Sangawa Hmeljak, Ana Šolar, Urška Šparemblek in Veronika Urbanc, mentorji/mentors: Damijan Kracina, Sonja Lebedinec, Saša Vitežnik) 10:28

Search

+